Barva roku 2023 a její využití v interiéru

Pojďme se společně podívat na barvu roku 2023, která ovlivnila snad všechna obchodní odvětví pro tento rok. Malinově červená a její využití v interiéru!

Barva roku 2023 a její využití v interiéru

Pojďme se společně podívat na barvu roku 2023, která ovlivnila snad všechna obchodní odvětví pro tento rok. Malinově červená a její využití v interiéru!

Viva Magenta: Barva roku 2023

Každoroční vyhlášení barvy roku od Pantone Institut Color se stane trendem ve světě módy, krásy a následně také v interiérovém designu. A stejně jako v předchozích letech má i ta letošní vítězná barva kořeny v přírodě. Jaká barva vyhrála letos? Viva Magenta! Barva roku 2023 má výrazně zářivý červený odstín a pro svou jedinečnost odráží teplé i studené zároveň. Je odvážná, pulzující, podporuje optimistickou náladu a skrývá radost.

Jak barva roku působí v interiérovém designu?

Příběh Viva Magenta je o rovnováze mezi digitálním a fyzickým životem. V posledních letech se jako lidstvo snažíme vracet k přírodě a ke kořenům, proto je barva roku 2023 Pantonem vybrána tak, aby odrážela naši touhu po přírodních barvách a aktuálním tématu změny klimatu, udržitelnosti a ochrany půdy. Svou lásku k přírodě můžeme promítnout i ve svých domovech, a to nejen v barvách výmalby. Velkým hitem se stává zdobení interiérů rostlinami nebo zakomponování živých stěn. Větší důraz je rovněž kladen na zahradu a vnější prostory. Letošní barva v sobě spojuje bohatství, teplo a sílu přírodního světa. Výsledkem je červený odstín, který oslavuje život, a který zároveň dodá vašemu domovu zábavný barevný nádech.

Bytové doplňky v tónu Viva Magenta

Karmínová, fuchsiová nebo purpurová? Viva Magenta je výrazná barva a do interiéru ji lze zakomponovat mnoha způsoby. Můžete se rozhodnout pro purpurovou stěnu nebo pohovku, které dodají luxusní punc vzdušným otevřeným prostorům, stejně tak ji do interiérů můžete přidat jako barevný akcent pomocí záclon, dekoračních polštářů, ale i dalších bytových doplňků a v ložnicích pak útulných přehozů. Také koberce v tomto hřejivém odstínu jsou ideálním způsobem, jak přidat vzor nebo barvu do místnosti, aniž byste museli měnit okolní dekor.

Kam se v interiéru nejvíce hodí barva roku 2023?

Společnost Pantone zároveň s barvou roku vydala barevnou paletu s doplňkovými odstíny pro Viva Magenta. Paleta obsahuje především světlé, neutrální odstíny, díky nimž barva roku 2023 skutečně vynikne. Pro přirozený vzhled zkombinujte barvu Viva Magenta se zelenou a modrou. Pokud chcete, aby barva 2023 skutečně vynikla, můžete ji zkombinovat s tmavě šedou. Pro milovníky extravagance lze kombinací barev vytvořit i plně růžový vzhled tak, že základ místnosti tvoří prachově růžové tóny s akcenty magentové barvy. Krása této ohnivé barvy spočívá v tom, že se dokonale hodí téměř ke všem barvám a poskytuje teplý akcent pro zvýraznění neutrálních, šedých, zelených, a dokonce i tmavších odstínů tmavě modré. Použití barvy Viva Magenta na nábytku v ložnici, koupelně, obývacím pokoji nebo v kuchyni bezkompromisně každý prostor oživí. Bytové dekorace v barvě magenty, jako například nástěnné hodiny, polštáře, plédy, vázy, stojací lampy, svíčky, rámy zrcadel, osvětlení nebo police na knihy, pak dodají každému prostoru hřejivou atmosféru.

Užívejte si s námi barvu roku 2023

Hledáte inspiraci, jak letošní barvou roku osvěžit svůj domov? Inspirujte se nápady od zkušených designérů, kteří vám pomohou zvolit stylový nábytek i bytové dekorace do každé místnosti vašeho domova. Těšíme se na vás v MoDo – centru komfortního bydlení v Průhonicích.

 

 

 

 

SDÍLET