Bydlení v industriálním stylu

Bydlení v industriálním stylu

Zařizujete si bydlení a hledáte styl, který je nevšední, a přesto dokáže být útulný? Nechte se inspirovat dynamickým stylem bydlení, které vás na první pohled vtáhne do atmosféry průmyslových hal svou jedinečností. V čem spočívá bydlení v industriálním stylu a jak ho docílit ve vašem interiéru?

Co je industriální styl?

Odkryté cihly, kámen, betonové stěny v kombinaci s kovem a dřevem. Přiznaný materiál, který neodmyslitelně patří do industriálního stylu bydlení. Stylu, inspirovaném starými továrnami. Hodí se do otevřených a větších prostor s vysokými stropy a dostatkem monumentálních oken, která nechají proniknout denní světlo. Na někoho může představa zařízeného bytu v průmyslovém stylu působit stroze, jiné okouzlí svou neotřelostí.

Industriální design: Bydlení nejen pro muže

Přemýšlíte nad tím, pro koho je bydlení v industriálním stylu vhodné? Při pohledu na odkryté cihly, všude přítomný beton a kov vás napadá, že interiér zařízený v industry stylu může sedět snad jen nejdrsnějším gentlemanům? Naopak! Účelově zařízené interiéry v industriálním stylu se těší oblibě i u studentů a mladých párů, které zajímá netradiční design, ale na své si v nich přijdou i rodiny s dětmi, které nevyhledávají přezdobený interiér, a díky dostatku místa funkčně uzpůsobí prostor všem členům rodiny.

Jak zařídit bydlení v industriálním stylu?

Pokud vás nadchla myšlenka industriálního stylu bydlení, pak si ho zkuste zrealizovat i u vás doma, a to i přesto, že zrovna nebydlíte v moderním loftu nebo mezonetovém bytě, kterým tento strohý a dokonale promyšlený styl přirozeně sluší. Inspirujte se tipy, jak na něj a začněte prostorem.

Čím velkorysejší bude prostor interiéru, tím lepší pro industriální design. Menším prostorům pak prospěje optické rozšíření omezením nábytku, dekorací, doplňků, ale i zrušení přebytečných příček v interiéru. Pro stěny v interiéru je typickým znakem neomítnutá cihla nebo beton, a to buď po celém obvodu rozlehlého prostoru nebo jedna stěna v případě možnosti menšího prostoru. Na podlaze se bude krásně vyjímat opracovaný beton, dřevo či dlažba v těchto dekorech.

Interiér v industriálním stylu

Typickou kombinací pro nábytek v industriálním stylu je kvalitní dřevo s chladným kovem na otevřených policích, regálech, židlích, nebo nábytek vyrobený na míru v designu betonové šedi. Sedací soupravy vybírejte ideálně v kůži nebo v tmavé barvě.

Vítanými barvami pro bydlení v industriálním stylu jsou hlavně černá, bílá a šedá. Oživením pak může být cihlová, žlutá, rubínová či petrolejová. Doplňky a dekorace z kovu či skla volte v omezeném množství, protože industriální styl vidí doplňky spíše v odhalených trámech, odkrytých konstrukčních prvcích, stylových žárovkách, centrálních kovových svítidlech, designových květináčích, kusových koberečcích z kůže nebo nízkým chlupem, okenních roletách nebo třeba v industriálních vypínačích, které dotváří tomuto stylu příjemné útulno.

Splňte si sen o vysněném bydlení u renomovaných prodejců nábytku v interiérovém centru MoDo.

 

 

SDÍLET