Design okénko do světa stylového bydlení: Barvy v interiéru

Design okénko do světa stylového bydlení Barvy v interiéru

Barvy působí na naši psychiku víc, než si myslíme, a mohou ovlivnit i naši náladu. Jak sladit barvy v interiéru, aby byl váš domov neotřelý a přesto harmonický?

Jak kombinovat barvy v interiéru?

Barvy dovedou zázraky. Umí interiér opticky zvětšit, zmenšit, prosvětlit i ztlumit výrazné elementy. Ať už se jedná o nábytek, výmalbu zdí, nebo doplňky, v interiérovém centru MoDo vám poradíme, jak působí jednotlivé barvy v interiéru a jak je správně kombinovat.

Jakou barvou se obklopit?

Méně znamená více, a proto jsou ideální volbou maximálně tři odstíny barev, které budou ve vzájemném souznění a váš interiér tak vynikne k harmonické dokonalosti.

HARMONIC BARVY jsou jakékoliv tři barvy, které mohou být na barevné kompozici spojeny rovnostranným trojúhelníkem. Takové barvy mezi sebou výborně ladí a budou správnou volbou pro váš  interiér.

barevné spektrum modo

TEPLÉ BARVY utvářejí z každého interiéru útulný domov. Navíc uklidňují naši psychiku, působí příjemně, hřejivě a stabilně. Patří mezi ně červená, oranžová, zelená i žlutá.

STUDENÉ BARVY zvětšují a vyvažují prostor, jsou decentní a snadno se kombinují s jinými odstíny barev. Jsou vhodné i všude tam, kde se nachází spousta barevných věcí, jako jsou knihovny, pracovny a dětské pokoje. Mezi studené barvy patří bílá, šedá, fialová a modrá.

Význam barev v interiéru

Pokud se rozhodnete pracovat s barvami, myslete nejdříve na to, jakou náladu toužíte v interiéru vyvolat a jaká barva je vám příjemná, pak k ní už snadno určíte zbylé dva odstíny. Osobnímu vkusu se meze nekladou, ale znát určitá pravidla se rozhodně vyplatí. A tady jsou…

BÍLÁ – neutrální, skvěle se doplňuje a jednoznačně patří do moderního interiéru.

ŠEDÁ – nenápadná barva, která rozhodně není fádní ani smutná. Stává se naopak dokonalou v kombinaci s jakoukoliv jinou barvou, dodá interiéru šmrnc i přepychovou eleganci.

ŽLUTÁ – optimistická a veselá barva pro dobrou náladu, která opticky zvětšuje malé prostory a rozzáří i místnosti bez denního světla.

ORANŽOVÁ – evokuje zvědavost, je symbolem optimismu i energie a pomáhá proti depresím.

ČERVENÁ – přátelská s emociálními účinky. Dodává odvahu a dokáže potlačit i vášnivou touhu. Nebojte se aktivní červené všude tam doma, kde se často setkáváte s rodinou nebo přijímáte hosty.

RŮŽOVÁ – smyslná barva s nádechem ženskosti, která interiér vytvoří velmi zapamatovatelným.

FIALOVÁ – inspirativní barva a symbol srdečnosti. Může mít až hypnotické účinky. Její jemnější formou je levandulová fialová.

MODRÁ – vážná modrá, která představuje spolehlivost. Zlepšuje schopnost se soustředit a celkově uklidňuje. Perfektně ladí se všemi odstíny přírodního dřeva a sluší jí i barevné stálice téměř všech interiérů: černá a bílá.

ZELENÁ – návrat k přírodě, svěžesti, rovnováze i jistotě. Barva, která vyzdvihne každou místnost, ať už zvolíte tmavý odstín či pudrovou zelenou.

HNĚDÁ – uklidňuje a je spojována se zemí. Tón přírody, který je nadčasový a neměl by chybět v žádném interiéru, ať se jedná o nábytek nebo podlahy.

ČERNÁ – tajemná, přesto tradiční barva ve světě designu. Vynikne luxusně na drobných akcentech v celém interiéru, ale sluší i prostorově výraznému nábytku s kontrastními barvami.

Prohlédněte si paletu barev interiérového nábytku a bytových dekorací v interiérovém centru MoDo od renomovaných prodejců: Aksamite, BoConcept, Casa Mia Collection, Decoland, Domestav, Dormio, Finská sauna, Nábytek Jelínek, JN interier, NEJČI design, Residenza Kler a Triant.

 

 

 

 

SDÍLET