Interiér: Barva roku 2022

Nechte se inspirovat, jaká barva bude dominovat interiérovému designu v roce 2022.

Barva roku 2022 v interiéru

Barvy utvářejí každodenní život a barevné schéma našich domovů hraje důležitou roli při vytváření prostoru plného radosti. Nechte se inspirovat, jaká barva bude dominovat interiérovému designu v roce 2022.

Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2022

Slyšeli jste již někdy o Institutu Pantone? Jedná se o společnost zabývající se trendy v designu a jejich vlivem na použití barev až 12 měsíců dopředu. Institut Pantone nabízí řadu publikací s předpověďmi barevných trendů, kde zkoumá jejich význam a způsoby, jakými lze barvy použít k vytvoření nálady nebo vyvolání pocitu. Rok 2022 přináší hlubší uvědomění si našich domovů a jejich vlivu na naše emoce a pohodu. V interiéru se budeme setkávat s osobitým stylem, který bude mít vazbu na zájmy, koníčky a potěšení svého majitele. A jaká barva to je?

Very Peri definuje aktuální sezónu!

Rok 2022 je rokem barvy Very Peri, která je symbolem globálního ducha doby a přechodu, kterým jako společnost procházíme. Ilustruje splynutí moderního života a to, jak se barevné trendy v digitálním světě projevují ve světě fyzickém a naopak. Vzhledem k tomu, že nároky moderní doby a užívání digitálních technologií jsou stále náročnější, doma toužíme po klidném, autentickém útočišti. Takového cíle docílíme použitím surových materiálů a živých odstínů.

Barva roku 2022: Kreativní odstín modrofialové

Barva Very Peri je vyzývavá, odvážná a sebevědomá. Renomované interiérové značky nábytku a doplňků nabízejí své produkty v odstínu levandule a jedním dechem doporučují, že není nutné je kombinovat s dalšími barvami. Pokud ale toužíte po vrstvení barev a odstínů, modrofialová báječně ladí se zemitými barvami. Vedle nešlápnete, když zkombinujte Very Peri s odstínem kapučíno, mechově zelenou, anebo v kombinaci se zářivě žlutou barvou. Luxusního dojmu dosáhnete doplněním o zlatou, velmi neotřele bude působit i s dalšími odstíny fialové.

Jak zařadit barvu roku 2022 do interiéru?

Někdy je méně více, proto pokud se vám tato modrofialová barva líbí, ale netroufáte si na radikální změnu v podobě výmalby stěn pokoje nebo výrazného kusu nábytku, vsaďte na osvědčené doplňky, které dodají vašemu domovu osobitý a sebevědomý ráz. Dát si barvu Very Peri na stěny doporučujeme například v pracovně, kde se potřebujeme soustředit a povzbudit své kreativní a tvůrčí já. Protože je Very Peri kombinací tří barev, z níž jedna součást je červená, doporučujeme barvu využít také v ložnici, kde bude evokovat vášeň a touhu.

Chcete mít trendy domov?

Zvolte barvu roku 2022, modrý odstín s fialově červeným podtónem, zvolte Very Peri.

Modo – vše pro váš moderní domov

 

 

SDÍLET