Interiér v glamour stylu

Elegance, luxus a sofistikovanost jsou synonymem pro glamour styl a my vám poradíme, jak ho dostat k sobě domů.

Interier v glamour stylu

Elegance, luxus a sofistikovanost jsou synonymem pro glamour styl a my vám poradíme, jak ho dostat k sobě domů.

Co je typické pro glamour styl v interiéru?

V interiéru se glamour styl zaměřuje na luxusní a elegantní vzhled, podobně jako v módním stylu. Nábytek bývá zdobený křišťály, zlatými a stříbrnými prvky a dalšími luxusními detaily. Dominují mu velká zrcadla, svícny, křišťálové lustry a výrazné dekorativní předměty. Používají se kvalitní materiály, jako jsou kůže, samet, hedvábí i satén a barvy v interiéru jsou tmavé a syté, v popředí s černou, tmavě modrou, lahvově zelenou a purpurovou fialovou.

V jakých barvách ladit glamour interiér?

Již zmíněná černá, tmavě modrá, zelená nebo fialová vytvoří luxusní punc s prvky v zářivém šampaňském odstínu zlaté. Flitry a kameny pak vyzdvihnou tlumenou eleganci použitých barev. Nicméně, pokud nemáte v oblibě příliš tmavé barvy, glamour nabízí i další možnosti, a to světlejší odstíny šedé, béžové či krémové, které skvěle harmonizují se zlatými, stříbrnými a křišťálovými dekoracemi. V této jemnější variantě skvěle fungují i pastelové barvy, od růžové po modrou.

Chcete večeřet jako hollywoodská hvězda?

Zkuste stolovat v jídelně s lustry, které oslňují, luxusními koberci, čalouněnými jídelními židlemi a mnoha dalšími doplňky, které vytvoří okázalou atmosféru. Kromě lesklého nábytku a dekorací na desce stolu si glam design jídelny žádá také velkou dávku dramatičnosti a punc přepychu.

Chcete se ve své ložnici cítit jako na červeném koberci?

Glamour styl v ložnicích představuje sofistikovaný prostor, který se vyznačuje luxusem, přesto okouzlující atmosférou. Křišťál tancuje na stěnách, zatímco sametové závěsy se lehce pohupují na dotek vánku. Hlavním prvkem ložnice je king-size postel s elegantními lůžkovinami z jemného hedvábí a noční stolky se zlatými nebo stříbrnými detaily. Na podlaze se lesknou mramorové dlaždice nebo hebké koberce, které dotváří pohodlný a luxusní dojem. Zrcadlové obložení stěn zdůrazňuje prostoru šířku.

Chcete se v obývacím pokoji ponořit do světa bezstarostné elegance?

Srdcem obývací místnosti je nádherná a pohodlná sedací souprava v přepychových látkách, jako je samet nebo satén, doplněná o výrazné polštáře. Pohodlný odpočinek doprovází oslnivé křišťálové lustry, které vrhají jemné třpytivé odlesky po celém prostoru. Stěny mohou být zdobeny bohatými tapetami s vzory nebo zdobenými zlatými a stříbrnými akcenty. Centrálním prvkem je impozantní krb s mramorovým obkladem, který dodává místnosti nádech elegance a romantiky. Zlaté a stříbrné doplňky, jako jsou svícny, vázy nebo rámy na obrazy, dokreslují noblesu a plnost glamour stylu. Výsledkem je obývací pokoj, který láká k posezení a ve kterém si můžete dovolit trochu extravagantnosti.

Elegantní bydlení: Luxus, který si můžete dovolit

Podstatou elegance je půvabný a stylový vzhled. Elegance je přitažlivá, vyzrálá a sofistikovaná a zároveň přístupná. Zejména v oblasti designu je jednou z prvních vlastností, které si lidé na první pohled všimnou a rozhodně vyvolává i trvalý dojem.

Elegance jako taková je nadčasová, i když konkrétní trendy, které jsou považovány za „elegantní“, se mohou v jednotlivých dobách lišit. Začlenění klasických prvků do vašeho prostoru je však elegantní. Klasika je ekvivalentem něčeho, co odolalo zkoušce času a vždy se dostane na vrchol. Glamour styl je v podstatě jednou z esencí elegantního bydlení.

Bydlení zářící noblesou a dekadencí snadno docílíte s naším renomovaným prodejcem nábytku Residenza Kler, který ve svém sortimentu nabízí vše pro elegantní vybavení vašeho domova. Těšíme se na vás v centru MoDo v Průhonicích.

*foto: Residenza Kler

SDÍLET