Jak kombinovat barvy v ložnici pro dokonalý spánek?

Interiérový design hraje velkou roli i v otázce kvality spánku a pocitu štěstí. Je proto nadmíru důležité zdůraznit ty nejlepší vlastnosti vaší ložnice.

Jak kombinovat barvy v ložnici

Interiérový design hraje velkou roli i v otázce kvality spánku a pocitu štěstí. Je proto nadmíru důležité zdůraznit ty nejlepší vlastnosti vašeho pokoje. Jedním z klíčových faktorů jsou barvy. Jak je kombinovat v ložnici?

Jak pracovat v ložnici s barvami pro dokonalý spánek?

Víte, že volba barev dokáže zásadně ovlivnit náladu, emoce i chování? Známe základní rozdělení barev na teplé a studené. Teplé barvy a jejich odstíny, tedy například červená, oranžová a žlutá, v člověku vyvolávají pocit útulna, tepla, hřejivosti. Modré, zelené a fialové barvy spolu se svými odstíny jako zástupci studených barev v nás vzbuzují pocity chladu a nostalgie. Existuje však něco, jako dobré barvy do ložnice? Podívejte se spolu s námi na několik užitečných bodů, s jejichž pomocí přestanete tápat a svoji ložnici oblečete do barevného hávu přesně podle svých potřeb.

Barvy v ložnici podle posledních trendů?

Posledních pár let se na výsluní drží přírodní barvy. Spolu s tématem udržitelnosti a ekologického bydlení se vzájemně doplňují a vytváří designové trendy. Rok 2022 nebude výjimkou, centrem pozornosti designérů se spolu s přírodou stanou tóny šedo hnědé, béžové, světle hnědé až po odstíny zelené. Barvou letošního roku je tzv. Breezeway, odstín oceánské modrozelené a mátově zelené, oplývající chladnými podtóny, jež se dokonale snoubí se zářivě bílou barvou nebo odstíny modré. Zahalíte-li svoji postel do záplavy polštářků v odstínech těchto barev, vaše ložnice dostane dovolenkový nádech a vás zaplaví vlna pozitivní energie.

Jaké jsou nejoblíbenější barevné kombinace v ložnici?

Zejména v interiéru se vyplácí jejich pečlivý výběr, tak aby vašemu domovu dodaly ten správný osobitý šmrnc. Určitě nebudeme první, kdo veřejně přizná, že se nám brzy ráno velmi těžko opouští vyhřátá postel. Při troše snahy je možné vytvořit ložnici, jejíž vybavení a výmalba vám dodají energii a usnadní ranní vstávání.

Interiér ložnice by měl být příjemným místem, kde každé ráno začnete nový den, a zároveň oázou klidu, která vás bude zvát k odpočinku po náročném každodenním kolotoči. Design vaší ložnice může s klidem ignorovat i nejnovější trendy. Naopak je dobré zvolit ověřené materiály, doplňky a v neposlední řadě také barevné kombinace, abyste si vytvořili příjemné prostředí pro spánek. Nejoblíbenější barevné kombinace asi nikoho nepřekvapí. Vládne jim klasická kombinace odstínů hnědé, béžové a smetanové, které příjemně zútulní každý interiér. Chladnější variace modré a bílé, naopak krásně doplní teplou barvu masivního nábytku. Milovníci elegance zvolí střídmé odstíny šedé nebo kombinaci vínové a béžové, které navíc působí honosně a velkolepě.

Se zmíněnými barvami se v ložnici a interiéru setkáváme nejčastěji. Působí klidně a útulně, co víc si ale můžeme přát pro zasloužený a ničím nerušený spánek? Kromě barev na zdech se stačí pohrát s dekoracemi jako jsou polštářky, přehozy, luxusní povlečení či závěsy nebo drobné doplňky v podobě vonných svíček a lampiček. A samozřejmě existují další kombinace barev, jimiž můžete své ložnici dodat zasloužené útulno. Řeč je například o odstínech broskvově oranžové v kombinaci s krémově bílou, limetkově zelené a lososově růžové nebo o tyrkysové v kombinaci s karamelovou barvou. Pamatujte však, že ke zklidnění mysli blahodárně působí minimalismus, proto je vhodné barevné ladění i doplňky do ložnice vybírat s rozmyslem.

Už víte, jakými barvami oživíte svoji oázu klidu?

SDÍLET