Jak pečovat o trávník na jaře?

Robotické sekačky, které vám v centru MoDo nabídne náš renomovaný prodejce krapacek.cz jsou navrženy pro úpravu trávníků v různých typech terénů.

Jak pečovat o trávník na jaře

Také se nemůžete dočkat, až se budete moci pochlubit svým dokonale upraveným trávnatým kobercem? Pokud patříte mezi stejné zahradní nadšence jako my, pojďte se společně nastartovat a začneme tím, jak správně pečovat o trávník na jaře.

Co je vertikutace trávníku a kdy s ní začít?

Jaro je tu! Květinové záhony, ovocné stromy, keře, užitková zahrada, to vše už netrpělivě čeká na vaši péči. Nesmíme ale opomenout nedílnou součást každé zahrady, kterou je trávník. Ten potřebuje provzdušnit, aby se zbavil zplstnatělých zbytků trávy, plevele i mechů. Taková vertikutace, jakožto prořezávání vrchní vrstvy půdy do hloubky 3 mm, zajistí trávníku lepší příjem vláhy, vzduchu i živin, aby byl hustší a bohatší díky silnějšímu prokořenění.

Vertikutace trávníku by měla být pravidelnou součástí jeho údržby, a to na začátku i konci sezony. Na jaře se do vertikutace pusťte v období od konce března do konce dubna, na podzim pak během září. Na místa, kde si všimnete řidšího zatravnění, zasejte travní semena a trávník celkově přihnojte a zalijte.

Jaro: Jak správně pečovat o trávník?

Následná péče o trávník se pojí i s jeho pravidelnou úpravou sekáním. V sezóně je možné věnovat se této kratochvíli i 1x týdně, obecně se doporučuje alespoň 3x do měsíce. Pokud tato činnost ale nepatří mezi vaše oblíbené relaxační techniky, máme pro vás skvělou zprávu. Nemusíte to dělat vůbec!

Pohodlně se usaďte do zahradních křesílek, třeba těch z Decolandu, která svým špičkovým designem a praktičností vyzdvihnou každou zahradu na dokonalou úroveň, dopřejte si šálek své oblíbené kávy a sledujte, jak se o váš zelený poklad stará robotická sekačka. Stačí jen vybrat takovou, která uspokojí vaše nároky.

Proč zvolit sekačky Husqvarna Automower®?

Robotické sekačky, které vám v centru MoDo nabídne náš renomovaný prodejce krapacek.cz jsou navrženy pro úpravu trávníků v různých typech terénů. Ty nejnovější modely sekaček pak obstarají i největší zatravněné plochy a obstojí také v sečení strmějších svahů. Inteligentní technologie robotických sekaček Husqvarna Automower® dokážou přizpůsobit délku sečení podle aktuální délky stébel, ve dne i v noci, bez ohledu na počasí. Automaticky si najdou cestu zpět do nabíjecí stanice a pokračují v sečení den za dnem, protože jejich koncept spočívá v tom, že je tráva neustále udržována ve stejné výšce. Svého pomocníka na zahradě neuslyšíte, pracuje tiše, samostatně a trávu seká v různých směrech, což pomáhá vytvářet krásný kobercový povrch.

A že se vám posekaná tráva nechce ani sbírat? Chápeme!

Husqvarna Automower® používá na useknutí každého stébla trávy nože ostré jako břitva a travní odřezky jsou tak jemné a malé, že se nemusí sbírat. Působí jako přirozené hnojivo, které pomáhá udržet trávník svěží, zelený a bez mechu.

A víte, že je možné nastavit sekání trávy i na dobu, kdy budete v práci?

Sci fi? Ne, jen fantastický vynález!

ROBOTICKÉ SEKAČKY HUSQVARNA AUTOMOWER® od prodejce Husqvarna Jiří Křapáček

 

SDÍLET