Jak vybrat správnou matraci pro pohodlí spánku?

Zveme vás do nově otevřeného showroomu DESIGN LOŽNICE, zaměřeného na prodej postelí a matrací, které do vašich ložnic přinesou komfort, pohodlí a luxus.

jak vybrat správnou matraci pro pohodlí spánku

Chcete své snové útočiště patřičně vyladit? Dejte si pozor na základ a zaměřte se na matraci! Poradíme vám, jak vybrat tu správnou.

Na co si dát pozor při výběru nové matrace?

Odborníci se shodují, že kvalitní spánek je jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet a zlepšit zdraví. Matrace je důležitým faktorem pro dobrý spánek, ale mnoho lidí její význam přehlíží a používá matraci, která neposkytuje dostatečnou oporu a pohodlí. Víte, na co se zaměřit při výběru? Je jasné, že každému vyhovuje něco jiného, proto při nákupu nové matrace věnujte pozornost těmto důležitým rozhodovacím faktorům:

  • Tvrdost a textura

Tvrdost matrace je jednou z nejdůležitějších věcí. Dokázali byste usnout na dřevěném prkně? Pak byste to mohli považovat za nejvyšší možnou úroveň tvrdosti nebo preferujete raději postýlku jako obláček? Pak mluvíme o nejnižším stupni tvrdosti. Většina matrací má nějaké švy nebo vzory a při ležení můžete pociťovat její základní texturu. Jedná se většinou o subjektivní faktor, kterého si nemusíte všimnout, pokud ho nebudete hledat.

  • Materiál a životnost

Moderní matrace bývají navrženy z kvalitnějších materiálů a poskytují lepší všestrannou oporu, ale kromě toho je těžké vybrat absolutního vítěze, protože na kvalitě spánku se podílí mnoho proměnných, a nakonec záleží na osobních preferencích. I odolnost matrací závisí na řadě faktorů. Doporučuje se měnit matraci každých 10 let, samozřejmě se jedná o obecné vodítko, nikoli o univerzální řešení. V dnešní době, kdy však převažuje kvalita nad kvantitou může být investice do správné matrace i na celý život.

  • Velikost a cena

Velikost matrace také ovlivňuje, jak dobře se vám bude spát, ať už si to uvědomujete, nebo ne. A samozřejmě cena matrace se bude s každou velikostí řádově zvyšovat. Pokud chcete získat kvalitnější matraci nebo matraci s vyšší životností, musíte se připravit i na to, že zaplatíte o něco více.

Tip, který vám pomůže vyspat se do růžova

Navrhněte si ložnici svých snů s renomovaným prodejcem DESIGN LOŽNICE, zaměřeným na prodej postelí, matrací a polštářů. Tento nově otevřený showroom se nachází v prvním patře našeho obchodního centra MoDo v Průhonicích a nabídne vám značkové produkty a doplňky italských, španělských a německých výrobců.

V jejich expozici najdete nejenom kvalitní postele s nejnovějšími technologiemi, které do vašich ložnic přinesou komfort, pohodlí a luxus, ale i profesionální poradenství specialistů na spánek, kteří vám pomohou navrhnout a sestavit celý interiér ložnice podle vašich potřeb a očekávání, protože „kvalitní spánek je cesta ke kvalitnějšímu životu“.

Ulehněte s námi do říše snů!

SDÍLET