Jak zařídit ložnici, když vás baví masiv?

Líbí se vám kvalitní masivní nábytek? Toužíte tuto zemitou eleganci přinést také do své ložnice, ale přemýšlíte, jak na to? Poradíme vám, jak zařídit ložnici, když vás baví masiv.

Jak zařídit ložnici když vás baví masiv

Líbí se vám kvalitní masivní nábytek? Toužíte tuto zemitou eleganci přinést také do své ložnice, ale přemýšlíte, jak na to? Poradíme vám, jak zařídit ložnici, když vás baví masiv.

Dřevo jako přírodní materiál

Dřevo je jedním z nejstarších a nejvíce využívaných přírodních materiálů na světě a jeho vlastnosti i široká škála použití ho činí nenahraditelným zdrojem ve stavebnictví, řemeslech, umění i nábytkářství.

Jednou z hlavních výhod dřeva je jeho přírodnost a udržitelnost. Jelikož jde o obnovitelný zdroj, může se znovu vysadit a růst. Zároveň může být recyklováno a použito znovu, což snižuje množství odpadu. Dřevo má také estetické hodnoty, které ho dělají oblíbeným materiálem pro výrobu nábytku a dekorací. Každý druh dřeva má své vlastní charakteristiky i vlastnosti, což umožňuje poskytovat nekonečné možnosti designu. Další výhodou je jeho pevnost, odolnost a životnost.

Místo, kam se chodí za sny a odpočinkem

Ložnice by měla být místem, kde se cítíme pohodlně a uvolněně, a kde můžeme nabrat energii pro další den. Útočištěm, kam se chodí za sny a odpočinkem. A když vkročíme do takové svatyně, každodenní starosti a stres se rozplynou a zanechají nás se svými myšlenkami. Kvalitní postel, matrace a lůžkoviny se stávají zdrojem pohodlí a nábytek v měkkém osvětlení dotváří útulný prostor a atmosféru.

Proč si koupit postel z masivu?

Pokud zvažujete koupi nové postele, existuje mnoho důvodů, proč byste se měli rozhodnout pro postel z masivu. A tady jsou!

KVALITA, ODOLNOST A ŽIVOTNOST

Masivní dřevo je mnohem odolnější než jiné materiály používané při výrobě postelí. Postele z masivního dřeva zaručují svým výrobním procesem pevnost a vydrží mnoho let používání i běžné opotřebení.

PŘIROZENÁ KRÁSA A CHARAKTER DŘEVA

Každý kus masivu má jedinečnou strukturu, vlastní vzor a barevné tóny, díky čemuž je každý kus nábytku jedinečný a originální.

FLEXIBILITA ÚPRAV

Díky pevnosti přírodního dřeva lze postele z masivu snadno upravit i na míru individuálním potřebám a vytvořit tak výsledný produkt, která bude perfektně vyhovovat rozměry, tvarem i vlastním vkusem.

EKOLOGICKÁ VOLBA

Jelikož je dřevo obnovitelný zdroj a při jeho výrobě se využívá méně chemikálií než při výrobě jiných materiálů, bude výběr postele z masivního dřeva ekologicky šetrnou volbou, i když obvykle dražší.

ZDRAVÝ SPÁNEK

Dřevo je přirozeně schopné regulovat vlhkost v prostoru, což je zvláště užitečné pro riziko výskytu plísní a roztočů. Dále má přirozenou odolnost proti prachovým roztočům a alergenům, což je prospěšné pro alergiky a astmatiky.

Kvalitní spánek? Záleží i na matraci a barvách

Kvalitní spánek je pro naše zdraví nezbytný a nezávisí pouze na výběru postele, ale také na matraci a barvách v ložnici. Matrace hraje zásadní roli při zajištění pohodlného spánku. Kvalitní

matrace by měla být dostatečně podpůrná a měla by eliminovat tlak na klíčové body vašeho těla, což jsou páteř, ramena a boky. Zároveň by měla být dostatečně prodyšná, aby se zabránilo nadměrnému pocení a vzniku plísní i bakterií.

Barvy v ložnici mají rovněž na kvalitě spánku obrovský vliv. A zatímco pastelové odstíny modré, zelené a fialové jsou považovány za uklidňující a relaxační, výrazné barvy oranžové a červené mohou usínání stěžovat.

Navštivte nás v centru MoDo v Průhonicích na showroomech českých výrobců ložnicového nábytku a dopřejte si čas na výběr vhodné postele i matrace. Společně vám pomůžeme zvážit, i jaké barvy vytvářejí pro vás to nejlepší prostředí pro relaxaci a odpočinek.

*foto: Jelínek nábytek – levitující postel AMI

SDÍLET