Kouzlo Vánoc v interiéru: Jak ho vyzdobit?

Vánoce přicházejí a s jejich příchodem se pojí zdobení domů a bytů, vůně vanilky a jehličí i nekonečná záplava světýlek. Nechte se ke zútulnění svého interiéru inspirovat.

Kouzlo Vánoc v interieru jak ho vyzdobit

Také už cítíte to kouzlo Vánoc ve vzduchu? Vánoce přicházejí a s jejich příchodem se pojí zdobení domů a bytů, vůně vanilky a jehličí i nekonečná záplava světýlek. Nechte se ke zútulnění svého interiéru inspirovat následujícími řádky.

Inspirace na vánoční výzdobu interiéru

Tu správnou atmosféru Vánoc a sázkou na jistotu jsou tradiční vánoční barvy, především klasická červená, zlatá a zelená. Tato klasická barevná kombinace spolu s přírodninami jako jsou plátky sušených jablek a pomerančů, šišky, ořechy, šípky, skořice a další v nás evokuje tradiční Vánoce jako z ladovské zimy.

Pokud však sledujete trendy, které se každoročně mění, nechte se inspirovat aktuálním barevným hitem pro letošní rok, a tím je stříbrná barva se zlatými doplňky, která by měla kralovat vašemu domovu. Neotřelou inspirací mohou být také severské země, v nichž své interiéry zdobí v odstínech modré, stříbrné a bílé barvě připomínající zasněženou krajinu.

Jak si na Vánoce zútulnit interiér?

Ať už jste příznivci klasiky, se kterou nikdy neuděláte chybu, nebo se rádi necháváte inspirovat novinkami, zcela zajisté chcete svůj domov vyzdobit co nejslavnostněji. Vánoční výzdobu podpořte svícny, solitérně stojícími svíčkami i interiérovými vůněmi, které v zimním šeru dodají domovům intimní a útulnou atmosféru. U svíček můžete sáhnout i po jejich vonných variantách, které teplo domova ještě více zútulní. Ke svátkům nejvíce ladí vůně jablek, vanilky, skořice, hřebíčku a jehličí.

Velký vliv na hřejivé pocity z interiéru v zimních měsících mají i teplé barvy a materiály. Obklopte se jimi! Odstíny béžové, hnědé, skořicové nebo mahagonové se perfektně hodí k textiliím a ostatním dekoracím v bytě. Věčným evergreenem nositele teplé a hřejivé atmosféry v bytovém designu je pak dřevo a dřevěné doplňky. Každé Vánoce jsou tak trochu o přehánění a fantazii s vánoční výzdobou se meze nekladou, nechte se proto unášet se zdravou mírou vkusu.

Jak v interiéru navodit vánoční atmosféru?

V loňském roce si mnoho z nás uvědomilo, jak důležité jsou tradice. Po sérii tvrdých opatření nám bylo znemožněno slavit ty nejkrásnější svátky v roce s našimi blízkými i přáteli a naše vnímání svátků se možná i trochu změnilo. A protože se vánoční přípravy často pojí se shonem, zkuste to letos pojmout jinak. Zpomalte a zahrňte do vánočních příprav celou rodinu, jedině tak získáte ty nejkrásnější vzpomínky. Zorganizovat mezi svými blízkými můžete i společné pečení cukroví či tvorbu adventního věnce, poslouchejte u toho koledy a popíjejte vánoční punč.

Nechte na sebe dýchnout Vánoce a až na nebi vyjde první hvězda, zapalte si svíčku s vůní tradičního koření, na sedací soupravu připravte polštářky v hřejivých barvách a po procházce v chladném počasí si pusťte vánoční film a zachumlejte se do hřejivé bavlněné deky…

Užijte si společně strávené chvíle se svými blízkými a přáteli a prožijte krásné Vánoce bez starostí.

MoDo – vše pro váš moderní domov

SDÍLET