Saunování jako celoroční záležitost!

Pokud chcete posílit svou imunitu, není nic jednoduššího než začít se saunováním. A že nemáte v okolí žádné wellness? Řešením může být domácí sauna.

Saunování jako celoroční záležitost

Říkáte si, že jsme si spletli roční období? Budete překvapeni, ale saunování je oblíbené během celého roku.

Sauna i v létě? Ano!

Je vám vedro jako v sauně? Ne každý takové podmínky snese, ale určitě se ke každému doneslo, jak blahodárně saunování působí na tělo i mysl. Pokud chcete posílit svou imunitu, není nic jednoduššího než začít se saunováním. A že nemáte v okolí žádné wellness? Řešením může být domácí sauna.

U renomovaného prodejce Finská sauna v centru MoDo najdete široký výběr finských saun, infrasaun, parních saun i venkovních saun, které splňují nároky nejnáročnějších standardů nejen u nás, ale také v zahraničí. Jejich služby jsou rozšířené také o prodej dalšího wellness sortimentu od tradičního finského výrobce Harvia.

Pravidla pro správné saunování v každém ročním období

Před prvním pobytem v sauně se doporučuje řádně se osprchovat, umýt mýdlem a osušit. V sauně se pohybujeme nazí, dá se použít osuška, ručník nebo prostěradlo. Poloha vleže se doporučuje více než sezení, protože se tělo v horizontální poloze prohřeje rovnoměrně.

Dospělým se při teplotě do 90 stupňů doporučuje saunovat maximálně 15 minut. Dětem do 80 stupňů se doporučuje mezi 5-8 minutami. Po opuštění sauny je ideální se ochladit studenou vodou, ať už prudkým ochlazením skokem do nádrže se studenou vodou nebo postupným ochlazováním ve sprše. Pro snížení tělesné teploty se doporučuje 15 minut relaxace v osušce či v županu a doplňovat tekutiny. Celý proces správného saunování se opakuje 2x, maximálně 3x a alespoň jednou týdně.

Víte, čím vám saunování prospěje?

Ať už přemýšlíte o realizaci domácí sauny nebo o pravidelném saunování v komerčních prostorách, tato činnost zcela určitě ovlivní vaše zdraví. Saunování přináší řadu benefitů, pojďme se na několik z nich podívat.

  1. Vaše tělo se rychleji aklimatizuje na venkovní teploty.
  2. Vypotíte stres a rapidně se vám zlepší nálada.
  3. Napomáhá zrychlit metabolismus a příznivě působí při hubnutí.
  4. Díky stimulaci krevního oběhu budete mít svěží pleť.
  5. Pomáhá odstraňovat bolest a podporuje regeneraci svalové tkáně po sportovním výkonu.
  6. Pročišťuje dýchací cesty a podporuje imunitní systém.

Máte také pocit, že jste našli svatý grál svého zdraví?

Dopřejte si domácí wellness, kde budete moci posilovat svoji imunitu kdykoliv se vám zachce!

SDÍLET