Sedací souprava je srdcem obývacího pokoje

Každá sedací souprava se stane menším svědectvím vašeho životního stylu a vkusu. A proto má smysl investovat do takové, která vám vydrží dlouhá léta.

Sedací souprava je srdcem obývacího pokoje

Sedací souprava je víc než jen nábytek. Každé posezení na ní je jako malý přístav, kde můžete relaxovat, sledovat film, číst oblíbenou knihu, nebo jednoduše pozorovat život kolem sebe. A proto má smysl investovat do takové, která vám vydrží dlouhá léta.

Vybíráte novou sedací soupravu? Vzhled je až na druhém místě!

Každá sedací souprava se stane menším svědectvím vašeho životního stylu a vkusu. Její design a barva bude vyprávět příběh o vašich preferencích a estetickém cítění. Klíčovými faktory při jejím výběru jsou ale především opora držení těla a pohodlí. Rozhodujícím pak, jakou funkci má naplňovat a volba materiálů, pokud máte děti nebo jste hrdými majiteli domácích mazlíčků.

Sedací souprava do malého obývacího pokoje

Ať už zvolíte pohovku minimalistickou a moderní, nebo bohatě zdobenou výraznými akcenty, vždy ponese v sobě touhu po pohodlí a spojení. Je nesmírně důležitým prvkem v interiéru, kde se tvoří vzpomínky, a proto je oprávněně nazývána srdcem obývacího pokoje, protože právě zde pulsuje tep domova. V malém obývacím prostoru má zásadní roli při optimalizaci funkčního, přesto útulného místa. Vzhledem k omezené ploše se každý centimetr počítá, proto může být chytrým řešením menší modulární souprava, která se dá uzpůsobit rozměrům místnosti a počtu osob. Syté barevné odstíny a vzory mohou vytvořit iluzi většího prostoru, zatímco světlé tóny dodat pocit vzdušnosti. Další chytrou variantou v menších obývacích pokojích může být sedací souprava s úložnými prostory, která ušetří místo a nahradí jiný nábytek.

Trendové pohovky do velkých obývacích pokojů

Prostorné pohovky nejenže nabízejí dostatek místa pro posezení celé rodiny s hosty, ale vnáší do interiéru i sofistikovaný prvek. Dnešní trendy se často směrují na minimalismus a čisté linie. Pohovky s jednoduchým designem v neutrálních barvách mohou vytvořit dojem prostornosti. Současně se však v designu objevují i odvážné barvy, textury či netradiční tvary. Takové pohovky jsou jakýmsi uměleckým dílem, které okamžitě vyvolají dojem a přitáhnou pozornost. Trendové pohovky do velkých obývacích pokojů můžete libovolně kombinovat i s lenošky a křesly, díky nimž získáte místo k sezení navíc.

Obývací pokoj a ložnice v jedné místnosti

Spojení obývacího pokoje a ložnice v jedné místnosti je výzvou, která může vést k vytvoření multifunkčního prostoru, který nabízí komfortní místo pro odpočinek a současně prostor pro práci a zábavu. Jednou z klíčových zásad je designové oddělení obou místností, a to nejen fyzicky, ale i vizuálně a zachování rovnováhy mezi oběma místnostmi, aby se dosáhlo harmonického celku. K vytvoření intimity v ložnicové části mohou sloužit dělicí stěny, paravány nebo závěsy. Obývací část může být oddělena polohovací sedací soupravou, knihovnou nebo pracovním koutem. Atmosféru každé místnosti lze dosáhnout pomocí barev, dekorací, osvětlení a efektivních úložných prostorů, které poskytnou určité soukromí.

Navštivte nás v Modo, centru komfortního bydlení v Průhonicích a nechte se inspirovat nábytkem našich renomovaných prodejců českých i zahraničních značek.

SDÍLET