Sníte o nové kuchyni? Inspirujte se trendy

Jak se nová kuchyně před realizací plánuje a na co nezapomenout vám poradíme v následujících řádcích nebo nás navštivte v MoDo v Průhonicích.

Sníte o nové kuchyni? Inspirujte se trendy!

Sníte o nové kuchyni, která se stane srdcem vašeho domova? Jak se nová kuchyně před realizací plánuje a na co nezapomenout vám poradíme v následujících řádcích.

Jak postupovat při plánování nové kuchyně?

Máte místo na kuchyňský stůl? Kde budete skladovat zásoby a kolik úložného prostoru bude potřeba? Chcete otevřené police, které vytvářejí estetiku nebo tradiční skříňky? Instalovat či neinstalovat ostrůvek? Bude vaše nová kuchyně místem setkávání nebo čistý prostor k přípravě jídel?

To, co je v kuchyni považováno za nezbytné, se může u jednotlivých domácností značně lišit. A ať už jsou vaše základní kuchyňské prvky jakékoliv, sepište si jejich seznam a zjistěte, které z nich jsou pro vás ty nejdůležitější. Nezapomeňte přidat příslušenství a spotřebiče, bez kterých se neobejdete a promyslet styl, který je vám blízký.

O krok blíže ke své vysněné kuchyni

V novém domově se kuchyni zpravidla věnuje větší pozornost, ať už kvůli praktické nebo estetické stránce. Sníte o anglickém stylu, dřevěných detailech nebo vás láká minimalistický styl? To, jak daleko můžete zajít se svým seznamem přání, pak závisí na vašem rozpočtu. Vedle samotné kuchyně nezapomeňte zahrnout i náklady na instalatérské práce, elektroinstalaci, osvětlení, spotřebiče, podlahové krytiny, dekorace, dokončovací úpravy i rezervu na případné nepředvídané náklady.

Kuchyně na míru do malého i velkého prostoru

Ať už je kuchyň velká nebo malá, všichni chceme, aby vypadala krásně. Jelikož se však jedná o nejdynamičtější místnost v domácnosti, je funkčnost stejně důležitá jako vzhled. Při navrhování malých kuchyní je obvykle potřeba vynaložit dvojnásobné úsilí kvůli omezenému prostoru. A abyste prostor využili co nejlépe funkčně, návrh kombinace půdorysu a uspořádání bude jedním z nejdůležitějších kroků celého procesu. Prvky, které si do vaší nové kuchyně vyberete pak jen dotvoří její obrys. Mnozí designéři pracují s nápady na vybavení malých kuchyní a vynalézavostí při samotné realizaci, takže pokud jste omezeni nedostatkem prostoru v renovaci stávající nebo ve výstavbě nové kuchyně, nezoufejte a obraťte se na odborné výrobce.

Máte v kuchyni k dispozici velký prostor a nevíte si rady, jak z něj vytěžit co nejvíce? Zkuste vsadit na ostrůvek. U velkých kuchyní jde o oblíbený doplněk a fakticky vám poskytuje další, mnohem větší pracovní plochu, která se může nacházet i uprostřed místnosti a umožní vařit nebo péct v centrální oblasti. Ostrůvky lze také využít jako centrum společného setkávání v kuchyni u sklenky dobrého vína a degustace s rodinou či přáteli.

Stává se, že se nová kuchyně bude nacházet i v naprosto atypickém prostoru. Zkosené nebo snížené stropy, podkroví nebo dokonce klenba zúží nápady na vysněnou kuchyň, ale řešení se najít dá. S pomocí kvalifikovaných výrobců kuchyní na míru se nemusíte obávat přednést jakoukoliv překážku, protože díky svým zkušenostem jsou připraveni vyřešit nástrahy atypů ve váš prospěch tak, aby vše zapadlo do celkového konceptu vašeho interiéru.

SDÍLET