Zahradní nábytek: Venkovní posezení v hygge stylu?

Udělejte si pohodlí a pojďte se s námi inspirovat, jak vytvořit venkovní posezení v hygge stylu.

Zahradní nábytek venkovní posezení v hygge stylu

Příroda se zbarvuje do magické intenzivní zeleně a na čase je oprášit i venkovní posezení, které je v prosluněných měsících nejvyužívanějším místem k relaxu. Udělejte si pohodlí a pojďte se s námi inspirovat, jak ho vytvořit v hygge stylu.

Co je to hygge styl?

Vyžíváte se v dlouhých sedavých večerech s rodinou a přáteli pod hvězdnou oblohou a sklenkou osvěžujícího rosé v ruce? Ať už jste majiteli zahrady, terasy nebo balkonu, určitě toužíte po pohodlí a příjemné atmosféře. Obojí v sobě snoubí slovo hygge. Tento termín pochází z dánštiny a vyjadřuje pohodové prožívání života, úzce spjaté s pohodlným bydlením a velmi útulnou atmosférou.

Co je potřeba k hygge chvilkám na zahradě?

Začněte plánováním a zamyslete se nejdříve nad tím, jak by měl váš venkovní prostor fungovat. Chcete, aby za letních dnů sloužil pro stolování? Plánujete v tomto prostoru pořádat večerní koktejly? Toužíte po klidném čtenářském koutku v zahradní oáze?

Vytvořit si hygge prostředí pro svůj život znamená věnovat čas svému okolí, které nás donutí více odpočívat a užívat si daný okamžik. Klíčovým slovem je rozhodně „příjemný“. Je třeba vytvořit harmonické prostředí, ne příliš upravené a sofistikované, spíše takové, které přinese „zážitek“ z kontaktu s přírodou.

Dopřejte takovému prostoru širokou paletu barev třeba v květinách, které vás budou obklopovat. Květiny rozdávají radost a štěstí, proto si do zahrady vysaďte pestrobarevné růže, tulipány, vlčí máky nebo levandule. K vytvoření dokonalé zahrady v hygge stylu je třeba také přidat zdobení mihotavými světýlky, která se ve své plné kráse ukážou teprve během teplých letních večerů a vytvoří jedinečnou útulnou atmosféru. Vhodné jsou svíčky s vůní santalového dřeva, domečkové lucerny nebo stylové světelné řetězy zavěšené mezi stromy a omotané kolem trámů.

Dánský design: Venkovní stolování na zahradě

A co by to bylo za pohodu bez pořádného posezení? Nebo znáte něco radostnějšího, než je stolování pod širým nebem? O to se vám postarají měkoučké sedáky, polštářky i matrace od dánské značky BoConcept, která je součástí showroomu Decoland, jejíchž zahradní nábytek ve skandinávském stylu si jednoduše přizpůsobíte svým potřebám a nárokům. Jednotlivé kusy křesel, polohovatelných lehátek i venkovních pohovek jsou vzájemně kompatibilní, ať už v barvách, velikostech nebo ve výběru materiálu. A když budou chladnější večery, nezapomeňte mít při svém posezení nachystané také pěkně huňaté plédy, která vás dokonale zahřejí.

Navštivte nás v centru MoDo, kde vám pomůžeme vyšperkovat své venkovní posezení ve stylu hygge k dokonalosti!

                                         

       

SDÍLET