Zahrada: Připravte se na jaro!

Mezi březnem a dubnem je ideální doba k zahájení jarních prací na zahradě. A dříve, než se do svých zahradních projektů pustíte, zkontrolujte si nářadí i nezbytné vybavení.

Zahrada připravte se na jaro

Připravte se na jaro a dožeňte to, co jste na svých zahradách nestihli na podzim. A dříve, než se do svých zahradních projektů pustíte, zkontrolujte si nářadí i nezbytné vybavení.

Připravte svou zahradu na jaro!

Mezi březnem a dubnem je ideální doba k zahájení jarních prací na zahradě a pomalé probouzení vašeho pozemku ze zimního spánku. Když je půda ještě zmrzlá nebo příliš rozmoklá, máte ideální podmínky ke kontrole nářadí a zahradní techniky. A pokud je to třeba, proveďte na nich běžnou údržbu nebo se poohlédněte po nových z dílny Husqvarna, Gardena a John Deere na showroomu Křapáček, kteří vám budou v sezóně k ruce.

Co je potřeba udělat na jaře na zahradě?

Po zimě baží zahrada po naší péči. Dejte se do sbírání listí i vyrytí uhynulých letniček ze záhonů a přidávejte je na kompost, abyste ho mohli použít jako mulč, až udeří letní vedra. Spadané větve stromů nechte projít štěpkovačem a z keřů odejměte pytlovinu, která je před mrazy chránila.

Okrasné stromy a keře je vhodné prořezat, abyste je připravili na nový růst a pokud jste tak neudělali na podzim, teď na jaře je poslední příležitost. Na obnaženou půdu rozprostřete půlcentimetrovou vrstvu hotového kompostu, abyste nahradili ztracené živiny. Nezapomeňte věnovat péči také trávníku, kterému udělá dobře jarní vertikutace, neboli provzdušnění, při níž ho zbavíte veškerých nečistot, odumřelé trávy a mechu.

Sekačka Automower® pro každou zahradu

V porovnání s mnoha jinými sekačkami na trávu vytváří robotická sekačka Husqvarna Automower® naprosto rovnoměrný a čistý střih. To je dáno především ostrými noži, které stébla trávy sekají, než aby je sráželi, jako je tomu u nožů většiny klasických sekaček. V ideálním případě by robotická sekačka měla každé dva dny projet každý kousek trávníku. Jak často je to teoreticky možné, závisí nakonec na kapacitě plochy.

Robotická sekačka je perfektní parťák nejen pro váš domov a zahradu, ale má i širší využití. Užijete ji rovněž při péči o travnaté plochy měst a obcí, při sečení trávy na sportovních hřištích, a oblíbili si ji také manažeři golfových klubů.

Profesionální péče o stromy a keře

Vzrostlé stromy a okrasné keře jsou jednou z nejdůležitějších součástí uceleného a atraktivního krajinného designu. Rámují základy pozemků, přinášejí krásné sezónní barvy, poskytují soukromí a mnoho dalšího. Správná a pravidelná péče o ně je pro jejich ochranu proto zásadní a všem z vás, co si chtějí práci ulehčit, pomůžeme širokým sortimentem zahradní techniky. Společnost Husqvarna Křapáček se specializuje na distribuci produktů značek Husqvarna, Gardena a John Deere a v jejich záběru je i široká nabídka profesionálních křovinořezů, motorových pil, kultivátorů, malotraktorů, ale také doplňkového zahradního nářadí.

Těšíme se na vás v MoDo – centru komfortního bydlení!

SDÍLET